ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (Concise Odia Edition)

250.00

ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍
ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ

“ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍” ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପୁସ୍ତକ ଯାହା ଜୀବନର ରହସ୍ୟମୟ ସିଦ୍ଧାନ୍ତଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରେ | ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଜୀବବିଜ୍ଞାନୀ ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜୀବମାନଙ୍କର ପ୍ରଜାତି ଏବଂ ଆଚରଣ ସେମାନଙ୍କ ଜିନର ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଥାଏ । ଏହା ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିକ୍ରେତା ପୁସ୍ତକ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଏବେ ଆପଣ ଏହି ପୁସ୍ତକକୁ ଓଡ଼ିଆରେ ପଢିପାରିବେ ।

The Million Copy International Best Seller

Concise Edition > Hard Binding > Deluxe Printing > Pages108

✅ 100% TAX FREE ✅ 100% REFUND POLICY ✅ 24x7 CUSTOMER CARE ✅ ASSURED HOUSE DOORSTEP DELIVERY ANYWHERE IN INDIA ✅ PERFECT FOR URBAN AND NON-URBAN BUYERS ALIKE ✅ INSTANT WHATSAPP HELPDESK AND DELIVERY STATUS UPDATE ON ENQUIRY: 91-9446808800 ✅ 8 + YEARS OF CUSTOMER SATISFACTION > Share_this_product:

Description

Selfish Gene – by Richard Dawkins – Odia Translation

Odia translation of the book “Selfish Gene” by Richard Dawkins

ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ)

ବିଷୟ ସୂଚୀ

ଅଧ୍ୟାୟ 1 : ଅମର କପି ନିର୍ମାତା

ଅଧ୍ୟାୟ 2 : ନକଲ

ଅଧ୍ୟାୟ 3 : ଅମର କୋଇଲ୍ସ

ଅଧ୍ୟାୟ 4 : ଜିନ୍ ମେସିନ୍

ଅଧ୍ୟାୟ 5 : ଆକ୍ରୋଶ: ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ସ୍ୱାର୍ଥପର ମେସିନ୍

ଅଧ୍ୟାୟ 6 : ଜେନେମାନସିପ୍

ଅଧ୍ୟାୟ 7 : ପରିବାର ନିୟୋଜନ

ଅଧ୍ୟାୟ 8 : ପିଢ଼ିର ଯୁଦ୍ଧ

ଅଧ୍ୟାୟ 9 : ଲିଙ୍ଗର ଯୁଦ୍ଧ

ଅଧ୍ୟାୟ 10 : ତୁମେ ମୋ ପିଠିକୁ ଖରାପ କର, ମୁଁ ତୁମ ଉପରେ ଯାତ୍ରା କରିବି

ଅଧ୍ୟାୟ 11 : ମିମ୍ସ: ନୂଆ କପି ନିର୍ମାତା

ଅଧ୍ୟାୟ 12 : ଭଲ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥାନ୍ତି

ଅଧ୍ୟାୟ 13 : ଜିନର ଲମ୍ବା ଏବଂ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରଭାବ

ଅଧ୍ୟାୟ 14 :ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍ ଧାରଣାର ପ୍ରଭାବ

“Selfish Gene” is an inspiring and pivotal book that delves into the mysterious principles of life. In this book, renowned biologist Richard Dawkins elucidates in a captivating manner that the species and behavior of organisms confirm the inherent selfishness of their genes. It is one of the world best seller books. Now you can read this book in Odia.

This book is an excellent resource for understanding genetics, the origin of life, and the laws of nature. According to Dawkins, it is the natural tendency of organisms to propagate their genes as much as possible, thus affirming the primacy of selfishness.

“Selfish Gene:” not only provides us with an understanding of the underlying principles behind the evolution of our lives through science but also inspires us to act wisely in our relationships, society, and environment.

It is a book suitable for readers of all ages and interests, offering meaningful insights and leading them on a journey towards unique and profound knowledge.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (Concise Odia Edition)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…

  • Sapiens (by Harari) Odia Translation

    ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    599.00
    Add to cart Buy now

    ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ

    [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ

    ଡକ୍ଟର ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ‘ସେପିଆନ୍ସ’ ପୁସ୍ତକ ମାନବଜାତିର ସମଗ୍ର ଇତିହାସକୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜୀବନ୍ତ ଉପାୟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରେ | ଏହି ଉପସ୍ଥାପନା ନିଜେ ଅନନ୍ୟ ଅଟେ । ପ୍ରାଗୈତିହାସିକ ସମୟରୁ ଆଧୁନିକ ଯୁଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାନବଜାତିର ବିବର୍ତ୍ତନର ଯାତ୍ରାରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ତଥ୍ୟ ଲେଖକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶବ୍ଦରେ ବୁଣା ଯାଇଛି ଯାହା ଗବେଷଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ ତଥ୍ୟ ସହିତ ଏପରି ଭାବରେ ଯେ ଏହି ପୁସ୍ତକନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଧୁନିକ କ୍ଲାସିକ୍ ପୁସ୍ତକ ବର୍ଗରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ |

    ପ୍ରାୟ 100,000 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଅତି କମରେ ଛଅ ପ୍ରଜାତିର ମଣିଷ ପୃଥିବୀରେ ରହୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ (ହୋମୋ ସାପିଆନ୍ସ) କେବଳ ଆମେ | ଆମର ପ୍ରଜାତି ଶେଷରେ ଏହି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧକୁ କିପରି ଜିତିଲା? ସହର ଏବଂ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଆମର ଖାଦ୍ୟ ଖୋଜୁଥିବା ପୂର୍ବଜମାନେ କାହିଁକି ଏକଜୁଟ ହୋଇଥିଲେ? ଆମେ କିପରି ଭଗବାନ, ରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ମାନବିକ ଅଧିକାରଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଆସିଲୁ? ଆମେ କିପରି ଧନ, ପୁସ୍ତକ ଏବଂ ଆଇନ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଆସିଲୁ? ଏବଂ ଆମେ କିପରି ଅମଲାତନ୍ତ୍ର, ସମୟ ସାରଣୀ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାବାଦର ଦାସ ହୋଇଗଲୁ? ଆସନ୍ତା ହଜାର ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆମ ଦୁନିଆ କିପରି ହେବ? ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକର ଉତ୍ତର ରହିଛି |

    ‘ସେପିଆନ୍ସ’ରେ ଡକ୍ଟର ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ ମାନବଜାତିର ରହସ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଇତିହାସବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୃଥିବୀରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ମଣିଷଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜ୍ଞାନଗତ, କୃଷି ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକ ବିପ୍ଳବର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଆବିଷ୍କାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭୟଙ୍କର ପରିଣାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ | ଜୀବବିଜ୍ଞାନ, ନୃତତ୍ତ୍ୱ, ପାଲେଣ୍ଟୋଲୋଜି ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତିର ଗଭୀର ଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଇତିହାସର ପ୍ରବାହ ଶେଷରେ ଆମ ମାନବ ସମାଜ, ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ଜୀବ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦକୁ କିପରି ଆକୃତି ଦେଇଛି ତାହାର ରହସ୍ୟ ଲେଖକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ଆମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ମଧ୍ୟ କିପରି ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।
    ISBN 978-81-969323-6-7

    ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 468 , ମୂଲ୍ୟ ଟ.599


     

    599.00
  • God Delusion in Odia

    ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି – ରିଚାର୍ଡ ଡକିଂସ୍ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    599.00
    Add to cart Buy now

    ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି – ରିଚାର୍ଡ ଡକିଂସ୍ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି
    ରିଚାର୍ଡ ଡକିଂସ୍

    [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସଙ୍କ “ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି” (The God Delusion) ହେଉଛି ଏକ ଚିନ୍ତାପ୍ରବଣ ପୁସ୍ତକ ଯାହା ପାରମ୍ପରିକ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରେ ଏବଂ ଜୀବନ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ଉତ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଏକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ପ୍ରଦାନ କରେ । ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଧର୍ମରେ ରୁଚି ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ସୂଚନାପ୍ରଦ ପଠନ ।

    ପଢନ୍ତୁ “ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି”, ଯଦି ଆପଣ ମୋ ମନ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି
    ସୁପରଷ୍ଟାର କମଲ ହାସନ


    ଆଧୁନିକ ସମାଜରେ ଧର୍ମର ଭୂମିକା କୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ବିତର୍କରେ “ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି” ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ।
    ଜାଭେଦ ଅଖତର, ଗୀତିକାର ଓ କବି

    ISBN 978-81-968941-8-4

    ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 488 , ମୂଲ୍ୟ  ଟ. 599

    599.00
  • ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ - ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ

    ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (ଓଡ଼ିଆ)

    499.00
    Add to cart Buy now

    ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (ଓଡ଼ିଆ)

    ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ
    ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ

    ‘ଦ ଗ୍ରେଟେଷ୍ଟ ସୋ ଅନ୍ ଆର୍ଥ’ (ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ) ଏକ ପୁସ୍ତକ ଯେଉଁଥିରେ ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରାଣୀ ଓ ଉଦ୍ଭିଦ କିପରି ସମୟ କ୍ରମେ ବଦଳିଯାଇଛି ଏବଂ ଅନୁକୂଳ ହୋଇଛି ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାକୃତିକ ଚୟନ ମାଧ୍ୟମରେ ବିବର୍ତ୍ତନ ନାମକ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା କିପରି ହୋଇଥାଏ ତାହା ଏଥିରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଲେଖକ ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ ଏହା କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହାକୁ କିପରି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦର୍ଶାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଯେ କାହିଁକି କିଛି ଲୋକ ବିବର୍ତ୍ତନରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ କାହିଁକି ସେମାନଙ୍କର ଯୁକ୍ତି ଦୃଢ଼ ନୁହେଁ । ଏହି ପୁସ୍ତକ ଦର୍ଶାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଯେ ବିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ଏକ ବାସ୍ତବ ଜିନିଷ ଯାହାକୁ ଆମେ ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଦେଖିପାରିବା ।

    ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସର୍ବାଧିକ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ପୁସ୍ତକ
    ISBN 978-81-968969-1-1

    ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 348 , ମୂଲ୍ୟ  ଟ. 499

    499.00