ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

(4 customer reviews)

599.00

ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ

[ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ

ଡକ୍ଟର ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ‘ସେପିଆନ୍ସ’ ପୁସ୍ତକ ମାନବଜାତିର ସମଗ୍ର ଇତିହାସକୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜୀବନ୍ତ ଉପାୟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରେ | ଏହି ଉପସ୍ଥାପନା ନିଜେ ଅନନ୍ୟ ଅଟେ । ପ୍ରାଗୈତିହାସିକ ସମୟରୁ ଆଧୁନିକ ଯୁଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାନବଜାତିର ବିବର୍ତ୍ତନର ଯାତ୍ରାରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ତଥ୍ୟ ଲେଖକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶବ୍ଦରେ ବୁଣା ଯାଇଛି ଯାହା ଗବେଷଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ ତଥ୍ୟ ସହିତ ଏପରି ଭାବରେ ଯେ ଏହି ପୁସ୍ତକନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଧୁନିକ କ୍ଲାସିକ୍ ପୁସ୍ତକ ବର୍ଗରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ |

ପ୍ରାୟ 100,000 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଅତି କମରେ ଛଅ ପ୍ରଜାତିର ମଣିଷ ପୃଥିବୀରେ ରହୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ (ହୋମୋ ସାପିଆନ୍ସ) କେବଳ ଆମେ | ଆମର ପ୍ରଜାତି ଶେଷରେ ଏହି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧକୁ କିପରି ଜିତିଲା? ସହର ଏବଂ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଆମର ଖାଦ୍ୟ ଖୋଜୁଥିବା ପୂର୍ବଜମାନେ କାହିଁକି ଏକଜୁଟ ହୋଇଥିଲେ? ଆମେ କିପରି ଭଗବାନ, ରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ମାନବିକ ଅଧିକାରଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଆସିଲୁ? ଆମେ କିପରି ଧନ, ପୁସ୍ତକ ଏବଂ ଆଇନ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଆସିଲୁ? ଏବଂ ଆମେ କିପରି ଅମଲାତନ୍ତ୍ର, ସମୟ ସାରଣୀ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାବାଦର ଦାସ ହୋଇଗଲୁ? ଆସନ୍ତା ହଜାର ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆମ ଦୁନିଆ କିପରି ହେବ? ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକର ଉତ୍ତର ରହିଛି |

‘ସେପିଆନ୍ସ’ରେ ଡକ୍ଟର ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ ମାନବଜାତିର ରହସ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଇତିହାସବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୃଥିବୀରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ମଣିଷଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜ୍ଞାନଗତ, କୃଷି ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକ ବିପ୍ଳବର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଆବିଷ୍କାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭୟଙ୍କର ପରିଣାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ | ଜୀବବିଜ୍ଞାନ, ନୃତତ୍ତ୍ୱ, ପାଲେଣ୍ଟୋଲୋଜି ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତିର ଗଭୀର ଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଇତିହାସର ପ୍ରବାହ ଶେଷରେ ଆମ ମାନବ ସମାଜ, ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ଜୀବ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦକୁ କିପରି ଆକୃତି ଦେଇଛି ତାହାର ରହସ୍ୟ ଲେଖକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ଆମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ମଧ୍ୟ କିପରି ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।
ISBN 978-81-969323-6-7

ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 468 , ମୂଲ୍ୟ ଟ.599


 

✅ 100% TAX FREE ✅ 100% REFUND POLICY ✅ 24x7 CUSTOMER CARE ✅ ASSURED HOUSE DOORSTEP DELIVERY ANYWHERE IN INDIA ✅ PERFECT FOR URBAN AND NON-URBAN BUYERS ALIKE ✅ INSTANT WHATSAPP HELPDESK AND DELIVERY STATUS UPDATE ON ENQUIRY: 91-9446808800 ✅ 8 + YEARS OF CUSTOMER SATISFACTION > Share_this_product:

Description

Sapiens: Manab Jatir Sankshipta Itihas [Odia]

Odia Translation of the international best seller “Sapiens – A Brief History of Humankind. By Yuval Noah Harai.

ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ] ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ

4 reviews for ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

  1. Santosh Kumar Sahoo

    “ସେପିଆନ୍ସ”ରେ, ହାରାରୀ ହୋମୋ ସେପିଆନ୍ସଙ୍କ ଆବିର୍ଭାବଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାନବ ଅଭିଜ୍ଞତାର ଏକ ବ୍ୟାପକ ବିବରଣୀ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାନ, ଇତିହାସ ଏବଂ ଦର୍ଶନକୁ ଦକ୍ଷତାର ସହିତ ମିଶ୍ରଣ କରନ୍ତି |

  2. Sibashis Pattanayak

    ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା “ସେପିଆନ୍ସ: ଏ ବ୍ରିଫ୍ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଅଫ୍ ହ୍ୟୁମାନକିଣ୍ଡ” ଆମ ପ୍ରଜାତିର ଇତିହାସର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ଏବଂ ଚିନ୍ତାପ୍ରବଣ ସମୀକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରେ, ମାନବ ବିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ସଭ୍ୟତାରେ ପ୍ରମୁଖ ଘଟଣା ଏବଂ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରେ |

  3. Jyoti Ranjan Mohanty

    “Sapiens” offers a unique and captivating perspective on human history, delving into the biological, cultural, and technological developments that have shaped our world.

  4. Bibrat (verified owner)

    Sir i want this book 7008072489

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *