କସ୍ମୋସ୍ – କାର୍ଲ ସାଗନ (Concise Odia Edition)

240.00

କସ୍ମୋସ୍
କାର୍ଲ ସାଗନ

କାର୍ଲ ସାଗନଙ୍କ କାଳଜୟୀ ମାଷ୍ଟରପିସ୍ ପୁସ୍ତକ ‘କସ୍ମୋସ୍’ ଏବେ ଓଡ଼ିଆରେ ଉପଲବ୍ଧ!  ସ୍ଥାନ ଓ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଏକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯାତ୍ରା । ଏହି ଯାତ୍ରା ଆମ ଯୁଗର ସମ୍ମାନଜନକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପ୍ରତିଭା ମାନସିକତା ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପୁସ୍ତକରେ ସାଗନ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ଚମତ୍କାର ବିଷୟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଛନ୍ତି – କ୍ଷୁଦ୍ରତମ ଉପ-ପରମାଣୁ କଣିକାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗ୍ୟାଲେକ୍ସିର ବିଶାଳ ବିସ୍ତାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ । ଏହି ସଂସ୍କରଣ “କସ୍ମୋସ୍”ର ସାରକୁ ଏକ ଗଭୀର ତଥା ଗଭୀର ପଠନ ଅନୁଭୂତିରେ ବହନ କରେ, ଯେଉଁଥିରେ ସାଗନଙ୍କ ବୈଜ୍ଞାନିକ ବୁଦ୍ଧି ଏବଂ କାବ୍ୟ ଗଦ୍ୟର ଦସ୍ତଖତ ଶୈଳୀ କୁ ଦର୍ଶାଯାଇଛି । ଏହି ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସଂସ୍କରଣ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ଅସ୍ତିତ୍ୱର ରହସ୍ୟର ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବର୍ଣ୍ଣନା ପ୍ରଦାନ କରେ । ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଆବିଷ୍କାର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହି କାଳଜୟୀ କ୍ଲାସିକ୍ ସହିତ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କ ବୁଝାମଣାକୁ ଗଭୀର କରନ୍ତୁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଏକ ସୁବିଧାଜନକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସଂସ୍କରଣରେ ଉପଲବ୍ଧ । ବିଶ୍ୱର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପାଠକଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ କାର୍ଲ ସାଗାନଙ୍କ “କସ୍ମୋସ୍” ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ଯାତ୍ରାଅନୁଭବ କରନ୍ତୁ।
(“କସ୍ମୋସ୍”ର ୧ ବିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ମୁଦ୍ରିତ କପି ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା)

The Million Copy International Best Seller

Concise Edition > Hard Binding > Deluxe Printing > Pages74

✅ 100% TAX FREE ✅ 100% REFUND POLICY ✅ 24x7 CUSTOMER CARE ✅ ASSURED HOUSE DOORSTEP DELIVERY ANYWHERE IN INDIA ✅ PERFECT FOR URBAN AND NON-URBAN BUYERS ALIKE ✅ INSTANT WHATSAPP HELPDESK AND DELIVERY STATUS UPDATE ON ENQUIRY: 91-9446808800 ✅ 8 + YEARS OF CUSTOMER SATISFACTION > Share_this_product:

Description

Cosmos – By Carl Sagan – Odia Translation

The timeless masterpiece book, “Cosmos” by Carl Sagan, now available in Odia!

କସ୍ମୋସ୍ – କାର୍ଲ ସାଗନ (ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ)

ବିଷୟ ସୂଚୀ

ଅଧ୍ୟାୟ 1:  ମହାଜାଗତିକ ସମୁଦ୍ର କୂଳ

ଅଧ୍ୟାୟ 2:  ମହାଜାଗତିକ ସଙ୍ଗୀତରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ୱର

ଅଧ୍ୟାୟ 3:  ଦୁନିଆର ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ

ଅଧ୍ୟାୟ 4:  ସ୍ୱର୍ଗ ଓ ନର୍କ

ଅଧ୍ୟାୟ 5:  ଲାଲ ଗ୍ରହ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା

ଅଧ୍ୟାୟ 6:  ଯାତ୍ରୀଙ୍କ କାହାଣୀ

ଅଧ୍ୟାୟ 7:  ରାତିର ମେରୁଦଣ୍ଡ

ଅଧ୍ୟାୟ 8:  ସ୍ଥାନ ଏବଂ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭ୍ରମଣ କରନ୍ତୁ

ଅଧ୍ୟାୟ 9:  ନକ୍ଷତ୍ରମାନଙ୍କ ଜୀବନ

ଅଧ୍ୟାୟ 10:  ସବୁଦିନ ପାଇଁ ଧାର

ଅଧ୍ୟାୟ 11:  ସ୍ମୃତିର ଦୃଢ଼ତା

ଅଧ୍ୟାୟ 12:  ଫିକା ନୀଳ ଦାଗ

ଅଧ୍ୟାୟ 13:  ମହାଜାଗତିକ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର

ଅଧ୍ୟାୟ 14:  ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ପ୍ରତିବାଦ

The timeless masterpiece book, “Cosmos” by Carl Sagan, now available in Odia!

Dive into the vast expanse of the universe with one of the most celebrated minds of our time, Carl Sagan. In “The Concise Book of the Cosmos,” Sagan masterfully condenses the wonders of the cosmos into a captivating journey accessible to all. From the birth of stars to the mysteries of black holes, Sagan’s eloquent prose illuminates the beauty and complexity of our universe. This concise yet profound exploration invites readers to ponder their place in the cosmos and inspires a sense of awe and wonderment at the majesty of existence. Join Sagan on an unforgettable odyssey through space and time, and discover the awe-inspiring beauty and grandeur of the cosmos.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “କସ୍ମୋସ୍ – କାର୍ଲ ସାଗନ (Concise Odia Edition)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may also like…

  • Selfish Gene - Richard Dawkins - Odia Translation

    ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (Concise Odia Edition)

    250.00
    Add to cart Buy now

    ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (Concise Odia Edition)

    ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍
    ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ

    “ସ୍ୱାର୍ଥପର ଜିନ୍” ହେଉଛି ଏକ ପ୍ରେରଣାଦାୟୀ ଏବଂ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପୁସ୍ତକ ଯାହା ଜୀବନର ରହସ୍ୟମୟ ସିଦ୍ଧାନ୍ତଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରେ | ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ପ୍ରଖ୍ୟାତ ଜୀବବିଜ୍ଞାନୀ ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜୀବମାନଙ୍କର ପ୍ରଜାତି ଏବଂ ଆଚରଣ ସେମାନଙ୍କ ଜିନର ଅନ୍ତର୍ନିହିତ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଥାଏ । ଏହା ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିକ୍ରେତା ପୁସ୍ତକ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଏବେ ଆପଣ ଏହି ପୁସ୍ତକକୁ ଓଡ଼ିଆରେ ପଢିପାରିବେ ।

    The Million Copy International Best Seller

    Concise Edition > Hard Binding > Deluxe Printing > Pages108

    250.00
  • God Delusion in Odia

    ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି – ରିଚାର୍ଡ ଡକିଂସ୍ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    599.00
    Add to cart Buy now

    ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି – ରିଚାର୍ଡ ଡକିଂସ୍ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି
    ରିଚାର୍ଡ ଡକିଂସ୍

    [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସଙ୍କ “ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି” (The God Delusion) ହେଉଛି ଏକ ଚିନ୍ତାପ୍ରବଣ ପୁସ୍ତକ ଯାହା ପାରମ୍ପରିକ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରେ ଏବଂ ଜୀବନ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡର ଉତ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଏକ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ପ୍ରଦାନ କରେ । ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଧର୍ମରେ ରୁଚି ରଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଏବଂ ସୂଚନାପ୍ରଦ ପଠନ ।

    ପଢନ୍ତୁ “ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି”, ଯଦି ଆପଣ ମୋ ମନ ଜାଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି
    ସୁପରଷ୍ଟାର କମଲ ହାସନ


    ଆଧୁନିକ ସମାଜରେ ଧର୍ମର ଭୂମିକା କୁ ନେଇ ଚାଲିଥିବା ବିତର୍କରେ “ଭଗବାନ ଭ୍ରାନ୍ତି” ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅବଦାନ ।
    ଜାଭେଦ ଅଖତର, ଗୀତିକାର ଓ କବି

    ISBN 978-81-968941-8-4

    ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 488 , ମୂଲ୍ୟ  ଟ. 599

    599.00
  • Sapiens (by Harari) Odia Translation

    ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    599.00
    Add to cart Buy now

    ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ସେପିଆନ୍ସ: ମାନବ ଜାତିର ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଇତିହାସ

    [ଓଡ଼ିଆ ଅନୁବାଦ]

    ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ

    ଡକ୍ଟର ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ‘ସେପିଆନ୍ସ’ ପୁସ୍ତକ ମାନବଜାତିର ସମଗ୍ର ଇତିହାସକୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜୀବନ୍ତ ଉପାୟରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରେ | ଏହି ଉପସ୍ଥାପନା ନିଜେ ଅନନ୍ୟ ଅଟେ । ପ୍ରାଗୈତିହାସିକ ସମୟରୁ ଆଧୁନିକ ଯୁଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାନବଜାତିର ବିବର୍ତ୍ତନର ଯାତ୍ରାରୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ତଥ୍ୟ ଲେଖକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶବ୍ଦରେ ବୁଣା ଯାଇଛି ଯାହା ଗବେଷଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ ତଥ୍ୟ ସହିତ ଏପରି ଭାବରେ ଯେ ଏହି ପୁସ୍ତକନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଧୁନିକ କ୍ଲାସିକ୍ ପୁସ୍ତକ ବର୍ଗରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ |

    ପ୍ରାୟ 100,000 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଅତି କମରେ ଛଅ ପ୍ରଜାତିର ମଣିଷ ପୃଥିବୀରେ ରହୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ (ହୋମୋ ସାପିଆନ୍ସ) କେବଳ ଆମେ | ଆମର ପ୍ରଜାତି ଶେଷରେ ଏହି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଯୁଦ୍ଧକୁ କିପରି ଜିତିଲା? ସହର ଏବଂ ସାମ୍ରାଜ୍ୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଆମର ଖାଦ୍ୟ ଖୋଜୁଥିବା ପୂର୍ବଜମାନେ କାହିଁକି ଏକଜୁଟ ହୋଇଥିଲେ? ଆମେ କିପରି ଭଗବାନ, ରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ମାନବିକ ଅଧିକାରଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଆସିଲୁ? ଆମେ କିପରି ଧନ, ପୁସ୍ତକ ଏବଂ ଆଇନ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ଆସିଲୁ? ଏବଂ ଆମେ କିପରି ଅମଲାତନ୍ତ୍ର, ସମୟ ସାରଣୀ ଏବଂ ଉପଭୋକ୍ତାବାଦର ଦାସ ହୋଇଗଲୁ? ଆସନ୍ତା ହଜାର ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆମ ଦୁନିଆ କିପରି ହେବ? ଏହି ପୁସ୍ତକରେ ଏହି ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକର ଉତ୍ତର ରହିଛି |

    ‘ସେପିଆନ୍ସ’ରେ ଡକ୍ଟର ୟୁଭାଲ ନୋହା ହାରାରୀ ମାନବଜାତିର ରହସ୍ୟରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଇତିହାସବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ପୃଥିବୀରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ମଣିଷଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜ୍ଞାନଗତ, କୃଷି ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକ ବିପ୍ଳବର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଆବିଷ୍କାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଭୟଙ୍କର ପରିଣାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ | ଜୀବବିଜ୍ଞାନ, ନୃତତ୍ତ୍ୱ, ପାଲେଣ୍ଟୋଲୋଜି ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତିର ଗଭୀର ଜ୍ଞାନ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଇତିହାସର ପ୍ରବାହ ଶେଷରେ ଆମ ମାନବ ସମାଜ, ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଥିବା ଜୀବ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦକୁ କିପରି ଆକୃତି ଦେଇଛି ତାହାର ରହସ୍ୟ ଲେଖକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରନ୍ତି | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ଆମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱକୁ ମଧ୍ୟ କିପରି ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।
    ISBN 978-81-969323-6-7

    ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 468 , ମୂଲ୍ୟ ଟ.599


     

    599.00
  • ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ - ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ

    ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (ଓଡ଼ିଆ)

    499.00
    Add to cart Buy now

    ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ – ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ (ଓଡ଼ିଆ)

    ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ
    ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ

    ‘ଦ ଗ୍ରେଟେଷ୍ଟ ସୋ ଅନ୍ ଆର୍ଥ’ (ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଦୃଶ୍ୟମାନ ବିସ୍ମୟ) ଏକ ପୁସ୍ତକ ଯେଉଁଥିରେ ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ପ୍ରାଣୀ ଓ ଉଦ୍ଭିଦ କିପରି ସମୟ କ୍ରମେ ବଦଳିଯାଇଛି ଏବଂ ଅନୁକୂଳ ହୋଇଛି ସେ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି । ପ୍ରାକୃତିକ ଚୟନ ମାଧ୍ୟମରେ ବିବର୍ତ୍ତନ ନାମକ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା କିପରି ହୋଇଥାଏ ତାହା ଏଥିରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଲେଖକ ରିଚାର୍ଡ ଡକିନ୍ସ ଏହା କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏହାକୁ କିପରି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଦର୍ଶାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି ଯେ କାହିଁକି କିଛି ଲୋକ ବିବର୍ତ୍ତନରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ କାହିଁକି ସେମାନଙ୍କର ଯୁକ୍ତି ଦୃଢ଼ ନୁହେଁ । ଏହି ପୁସ୍ତକ ଦର୍ଶାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଯେ ବିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ଏକ ବାସ୍ତବ ଜିନିଷ ଯାହାକୁ ଆମେ ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଦେଖିପାରିବା ।

    ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ସର୍ବାଧିକ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ପୁସ୍ତକ
    ISBN 978-81-968969-1-1

    ପୃଷ୍ଠା ସଙ୍ଖ୍ୟା 348 , ମୂଲ୍ୟ  ଟ. 499

    499.00