পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দৃশ্যমান বিস্ময় – ৰিচাৰ্ড ডকিন্স

(1 customer review)

499.00

পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দৃশ্যমান বিস্ময়
ৰিচাৰ্ড ডকিন্স

[অসমঅনুবাদ]

“পৃথিৱীৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শনী” (পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দৃশ্যমান বিস্ময়) হৈছে এখন কিতাপ য’ত পৃথিৱীৰ বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ প্ৰাণী আৰু উদ্ভিদ কেনেদৰে সময়ৰ সৈতে সলনি আৰু অভিযোজিত হৈছে তাৰ বিষয়ে কোৱা হৈছে। ই বৰ্ণনা কৰে যে কেনেদৰে এই প্ৰক্ৰিয়াটো, যাক বিৱৰ্তন বুলি কোৱা হয়, প্ৰাকৃতিক বাছনিৰ জৰিয়তে কেনেদৰে হয়। লেখক ৰিচাৰ্ড ডকিন্সে এইটোৱে কেনেদৰে কাম কৰে আৰু বিজ্ঞানীসকলে ইয়াক কেনেদৰে প্ৰমাণ কৰিছে তাক দেখুৱাবলৈ বহুতো উদাহৰণ দিয়ে। তেওঁ এইটোও বুজাবলৈ চেষ্টা কৰে যে কিছুমান মানুহে বিৱৰ্তনত কিয় বিশ্বাস নকৰে আৰু তেওঁলোকৰ যুক্তি কিয় শক্তিশালী নহয়। কিতাপখনে দেখুৱাবলৈ চেষ্টা কৰি আছে যে বিৱৰ্তন হৈছে এক প্ৰকৃত বস্তু যাক আমি আমাৰ চাৰিওফালে দেখিব পাৰো।

আন্তৰ্জাতিক সৰ্বাধিক বিক্ৰী হোৱা কিতাপ খন অসমত
ISBN 978-81-968969-2-8

পৃষ্ঠা 368   মূল্য 499 টকা

✅ 100% TAX FREE ✅ 100% REFUND POLICY ✅ 24x7 CUSTOMER CARE ✅ ASSURED HOUSE DOORSTEP DELIVERY ANYWHERE IN INDIA ✅ PERFECT FOR URBAN AND NON-URBAN BUYERS ALIKE ✅ INSTANT WHATSAPP HELPDESK AND DELIVERY STATUS UPDATE ON ENQUIRY: 91-9446808800 ✅ 8 + YEARS OF CUSTOMER SATISFACTION > Share_this_product:

Description

The Greatest Show on Earth – Richard Dawkins – Assamese : Prithivir Ataitkai Dangar Drishyaman Vismay – Richard Dawkins

পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দৃশ্যমান বিস্ময় – ৰিচাৰ্ড ডকিন্স [অসমঅনুবাদ]

1 review for পৃথিৱীৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দৃশ্যমান বিস্ময় – ৰিচাৰ্ড ডকিন্স

  1. Gunajit Hazarika

    এই কিতাপখনক ইমান মহান কৰি তুলিছে যে ডকিন্সে কেৱল বিৱৰ্তনৰ আঁৰৰ বিজ্ঞানক ব্যাখ্যা কৰাই নহয় কিন্তু বিষয়টোৰ চাৰিওফালে থকা ভুল ধাৰণা আৰু ভুল বুজাবুজিবোৰো অনুসন্ধান কৰে। তেওঁ বিৱৰ্তনৰ বিৰুদ্ধে উমৈহতীয়া যুক্তিবোৰ সমাধান কৰিবলৈ সময় লয় আৰু সেইবোৰৰ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ দৃঢ় প্ৰমাণ প্ৰদান কৰে।

    এই কিতাপখন পঢ়াটো মোৰ বাবে এক চকু মুকলি কৰাৰ অভিজ্ঞতা আছিল। মই প্ৰাকৃতিক পৃথিৱীৰ আশ্চৰ্যৰ বাবে এক নতুন প্ৰশংসা লাভ কৰিছিলো আৰু এই সকলোবোৰ কেনেদৰে একেলগে খাপ খায় সেই বিষয়ে গভীৰ বুজাবুজি লাভ কৰিছিলো। জটিল ধাৰণাবোৰ এনেদৰে বুজাবলৈ ডকিন্সৰ এটা প্ৰকৃত প্ৰতিভা আছে যি আকৰ্ষণীয় আৰু বুজিব পৰা দুয়োধৰণৰ।

    সামগ্ৰিকভাৱে, “পৃথিৱীৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শনী” হৈছে আমাৰ পৃথিৱীৰ বিজ্ঞান, প্ৰকৃতি বা জীৱনৰ ইতিহাসৰ প্ৰতি আগ্ৰহী যিকোনো লোকৰ বাবে এক উৎকৃষ্ট পঢ়া। ই ভালদৰে লিখা, ভালদৰে গৱেষণা কৰা আৰু চিন্তা-উদ্দীপক। যিসকলে বিৱৰ্তনৰ আকৰ্ষণীয় বিষয়টোৰ বিষয়ে অধিক জানিব বিচাৰে তেওঁলোকক মই এইটো উচ্চভাৱে পৰামৰ্শ দিওঁ।

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *